/Wojciech Szczęsny otrzyma kolejną szansę

Wojciech Szczęsny otrzyma kolejną szansę

Świetna wiadomość napłynęła dzisiaj rano z Juventusu. Na konferencji Massimiliano Allegri oznajmił, że w środowym spotkaniu Serie A przeciwko Fiorentinie dojdzie do jednej zmiany w porównaniu ze składem, który wystąpił w niedzielę z Sassuolo. Zmiana ta ucieszy polskich kibiców, ponieważ w bramce Juventusu ponownie obejrzymy Wojciecha Szczęsnego.

Co więcej, trener Allegri w superlatywach wyrażał się na temat polskiego golkipera, twierdząc, że jest to klasa światowa i naturalny zmiennik Buffona gdy ten skończy karierę. Dlatego też, zależy mu na tym, aby Szczęsny złapał jak najwięcej występów i był w formie. Wszystko wskazuje na to, że wszelkie obawy o pozycje Wojtka w Juventusie nie sprawdzą się. Jeżeli Allegri zamierza dawać naszemu golkiperowi szanse za każdym razem, gdy w jednym tygodniu Juventus czekają dwa spotkania, to Szczęsny z całą pewnością otrzyma wiele okazji do gry.

Zresztą współpraca na linii Szczęsny – Buffon układa się wzorowo. Nasz zawodnik z uśmiechem przyznaje, że ma nadzieję, iż włoska legenda nie straci do niego cierpliwości, ponieważ Wojtek zadaje mu wiele pytań aby jak najwięcej nauczyć się od jednego z najlepszych bramkarzy w historii. Sam Buffon pokazuje, że z dużą sympatią podchodzi do młodszego kolegi. Ostatnio nawet pomógł Szczęsnemu w reklamie nadchodzącej premiery singla żony polskiego golkipera, Mariny Łuczenko-Szczęsnej. To kolejny dowód na to, że relacja łącząca dwóch panów nie polega na konkurencji, ale bardziej przypomina relację mentor – uczeń.

Wojciech Szczęsny rozegrał 90 minut w trzeciej kolejce przeciwko Chievo. Zachował wtedy czyste konto i choć rywal nie tworzył dużego zagrożenia, to nasz golkiper miał okazję zaprezentować próbkę swoich możliwości. Wydaje się, że Fiorentina będzie nieco trudniejszym wyzwaniem i trzymamy kciuku aby Szczęsny ponownie nie zawiódł. 27-letni bramkarz ma o co walczyć. W październiku reprezentacja Polski zagra decydujące mecze eliminacyjne przeciwko Armenii i Czarnogórze. Pierwszym bramkarzem w kadrze jest Łukasz Fabiański. Czy Szczęsny ponownie wywalczy miejsce w bramce Biało-Czerwonych? Ciężko powiedzieć, bo w tym sezonie Fabiański jednak gra w każdym spotkaniu Swansea i spisuje się wyśmienicie.