/Wojciech Szczęsny oficjalnie zadebiutuje w Juventusie!

Wojciech Szczęsny oficjalnie zadebiutuje w Juventusie!

La Gazzetta dello Sport poinformowała rano, że w nadchodzącej kolejce Seria A, w której Juventus Turyn podejmie u siebie Chievo, między słupkami turyńskiego klubu pojawi się Wojciech Szczęsny, dla którego będzie to oficjalny debiut w barwach Starej Damy. Będzie to pierwsze spotkanie naszego golkipera od 23 lipca. Wtedy Szczęsny bronił bramki Juve w pierwszej połowie meczu towarzyskiego przeciwko Barcelonie i pokazał się z dobrej strony.

Później nasz golkiper nabawił się niegroźnego urazu kostki, który wykluczył go jednak z kolejnych spotkań towarzyskich rozgrywanych przez Juventus. W meczu o Superpuchar Włoch, a także w dwóch pierwszych spotkaniach sezonu Serie A między słupkami stanął legendarny Gianluigi Buffon.

Następnie, piłkarze udali się na zgrupowanie swoich reprezentacji narodowych w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2018. Szczęsny w naszej reprezentacji często tracił rolę pierwszego bramkarza na rzecz Łukasza Fabiańskiego. Tak stało się również tym razem. W czerwcowym spotkaniu przeciwko Rumunii na bramce stanął świetnie dysponowany Szczęsny. Jednak we wrześniowych spotkaniach przeciwko Danii i Kazachstanowi, Adam Nawałka postawił na golkipera Swansea.

Mecze w swojej reprezentacji rozegrał Buffon, który nie będzie miło wspominał tego zgrupowania. W drugim meczu zachował czyste konto gdy Włochy mierzyły się z Izraelem (1-0), jednak to niewielkie pocieszenie po klęsce z Hiszpanią, gdy La Furia Roja bez najmniejszego problemu rozłożyła na łopatki reprezentację Włoch i wygrała 3-0.

Doniesienia La Gazzetta Dello Sport potwierdził na konferencji prasowej trener Juventusu Turyn, Massimiliano Allegri, który oznajmił, że w piątkowym meczu przeciwko Chievo od pierwszych minut wystąpi Wojciech Szczęsny. Szkoleniowiec Juve chce dać odpocząć kilku czołowym zawodnikom, którzy dopiero niedawno wrócili ze zgrupowania reprezentacji. W tym gronie znalazł się Gianluigi Buffon.