/Tomas Rincon zostanie wypożyczony do lokalnego rywala?

Tomas Rincon zostanie wypożyczony do lokalnego rywala?

Wenezuelski piłkarz trafił do Juventusu Turyn w zimowym okienku transferowym. W barwach Juventusu wystąpił w szesnastu spotkaniach. Wiele wskazuje na to, że kariera Wenezuelczyka w Juventusie może zakończyć się jeszcze w tym okienku transferowym.

Torino jest bowiem zainteresowany wypożyczeniem zawodnika z opcją transferu definitywnego. Lada dzień powinny się rozpocząć negocjację pomiędzy klubami. Rincon jest jednym z dwóch defensywnych pomocników s klubie. Juve dysponuje także Luca Marronem, który ostatnio powrócił z wypożyczenia z Zulte Waregem.

W koncepcji Massimiliano Allegriego nie ma jednak miejsca na typowego defensywnego pomocnika. Włoski trener szuka bardziej kreatywnych zawodników, którzy są w stanie dołożyć jakość z przodu. Większe szanse na grę mają zatem Pjanic, Khedira, Marchisio czy Stuaro.

29 letni defensywny pomocnik we włoskiej Serie A gra od roku 2014 kiedy trafił do Genoi. Wcześniej zawodnik był kluczowym zawodnikiem Hamburgera SV, w którym występował przez 5 lat. Juventus był zatem pierwszym tak znaczącym kierunkiem w karierze Rincona. Wszystko wskazuje na to, że pomocnik będzie kontynuował swoją karierę w Turynie jednak w drużynie Byków. W przyszłym tygodniu prawdopodobnie dojdzie do wypożyczenia.