/Przyszłość Wojciecha Szczęsnego w Juventusie

Przyszłość Wojciecha Szczęsnego w Juventusie

Nie milkną echa transferu polskiego golkipera do Juventusu Turyn. Polscy kibice zastanawiają się, czy nasz zawodnik postąpił słusznie decydując się na przenosiny. Wszak, numerem 1 w Juve przez przyszły sezon z całą pewnością będzie Gianluigi Buffon, który postanowił podjąć jeszcze jedną próbę zdobycia Ligi Mistrzów, a także wystąpienia w Mistrzostwach Świata 2018.

Szczęsny miał już możliwość zadebiutowania w drużynie Starej Damy przeciwko Barcelonie. Juventus uległ Katalończykom 2-1. Obie bramki w pierwszej połowie zdobył Neymar, natomiast nasz golkiper pojawił się na murawie w drugiej połowie meczu zmieniając Buffona. W dwóch kolejnych starciach towarzyskich przeciwko PSG i Romie, miejsce między słupkami dzielili Buffon i Pinsoglio.

Jaki los czeka Wojtka w przyszłym sezonie? Pogłoski mówią o tym, że Juventus w trakcie podpisywania umowy miał go zapewnić, że rozegra przynajmniej 20 spotkań, co byłoby bardzo korzystne zarówno dla naszego bramkarza jak i reprezentacji Polski, gdzie ostatnio ponownie wywalczył miejsce podstawowego bramkarza.

Pojawia się jednak wiele głosów krytykujących decyzję Szczęsnego. Według nich, nasz golkiper może stracić dobrą formę w trakcie sezonu spędzonego na ławce rezerwowych. Wtedy, po zakończeniu kariery przez Buffona, Juventus z całą pewnością postanowiłby sprowadzić bramkarza, który przez ostatni sezon grał. Wszystko zatem zależy od tego, czy Wojtek będzie dostawał swoje okazje w meczach Starej Damy. Jeżeli tak, możemy być spokojni o jego dyspozycje, a także miejsce w klubie po odejściu Gigiego. Jeżeli jednak Szczęsny rzadko będzie podnosił się z ławki rezerwowych, obawy krytyków tego transferu mogą okazać się słuszne. Życzymy jednak Wojtkowi wielu minut spędzonych na boisku i świetnych interwencji!