/Pozytywne recenzje Wojciecha Szczęsnego po oficjalnym debiucie

Pozytywne recenzje Wojciecha Szczęsnego po oficjalnym debiucie

Polski golkiper rozegrał pełne 90 minut w wygranym spotkaniu przeciwko Chievo 3-0. Część kluczowych zawodników Juve, w tym Gianluigi Buffon, odpoczywali po trudach spotkań reprezentacyjnych w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata. Choć Chievo nie było wymagającym rywalem, to Szczęsny miał jednak kilka sytuacji aby wykazać się swoimi dużymi umiejętnościami.

Szczęsny kilka razy przejmował dośrodkowania, obronił silny strzał z dystansu, choć tutaj interwencja mogła skończyć się źle gdyby nie asekuracja kolegi z linii obrony. Dodatkowo klika skutecznych parad przy mniej groźnych strzałach. Za jedną ze swoich interwencji, Szczęsny otrzymał brawa od samego Gianluigiego Buffona, który przypatrywał się poczynaniom swojej drużyny z ławki rezerwowych.

Po tym meczu, polski golkiper otrzymał notę 6,5. Dla przykładu, najlepiej oceniony Paulo Dybala otrzymał ocenę 7,5 w dziesięciostopniowej skali ocen. Media bardzo przychylnie przyjęły oficjalny debiut Szczęsnego i już teraz wieszczą, że będzie on godnym następcą dla włoskiej legendy i jednego z najlepszych bramkarzy w historii futbolu. Poprzeczka zawieszona bardzo wysoko, ale Szczęsny niejednokrotnie udowodnił już, że nie brakuje mu pewności siebie potrzebnej do podejmowania się tak poważnych wyzwań.

Gdy Polak przechodził do Juventusu w letnim okienku transferowym, doskonale wiedział, że najbliższy sezon w głównej mierze spędzi na ławce, jako zastępca Buffona. Włoch ogłosił zakończenie kariery po Mistrzostwach Świata w 2018 roku. Wtedy, Szczęsny, namaszczony przez Gigiego ma zająć jego miejsce. Włoski golkiper nie kryje ogromnego szacunku, jakim darzy Szczęsnego. W lecie stwierdził, że Polak był bez wątpienia najlepszym bramkarzem ubiegłego sezonu Serie A.