/Kolejne nazwisko na liście Barcelony

Kolejne nazwisko na liście Barcelony

09Trzeba przyznać, że saga transferowa z udziałem Barcelony i zakupu nowego piłkarza w miejsce Neymara przechodzi już najśmielsze oczekiwania. Oto lista piłkarzy, o których pojawiły się pogłoski, że są przymierzani do składu Katalończyków: Thomas Lemar (Monaco), Eden Hazard (Chelsea), Philippe Coutinho (Liverpool), Ousmane Dembele (Borussia Dortmund), Dele Alli (Tottenham).

Chelsea i Liverpool stanowczo zaprzeczają, że istnieje możliwość wykupienia ich zawodników. Podobnie Monaco. Transfer Alliego też jest mało prawdopodobny, zważając, że Tottenham dysponuje wąską kadrą i raczej nie odda jednej z największych gwiazd. W sprawie Dembele pojawiły się pogłoski o oficjalnych zapytaniach ze strony Barcy, na które Dortmund odpowiedział… Dobrze, sprzedamy go za… 150 milionów Euro.  W końcu wszyscy wiedzą jak Barcelona wzbogaciła się na utracie Neymara. Wszystkie kluby będą dyktować mocno zawyżone ceny.

Na liście Barcelony, a to nie może być zaskoczeniem, znajduje się również Paulo Dybala. Ten transfer wydaje się już dużo bardziej prawdopodobny. Po pierwsze – zwolennikiem pomysłu jest kolega Dybali z reprezentacji – Messi. Ich współpraca w duecie mogłaby pozwolić szybko zapomnieć kibicom Barcy o Neymarze. Po drugie – Juventus dysponuje szeroką kadrą, a także w razie transferu, mógłby szybko pozyskać kogoś na miejsce Argentyńczyka. Po trzecie – Barca kieruje bardzo dobrą ofertę. 120 milionów Euro + Rafinha i Andre Gomes. To może skusić włodarzy Starej Damy, którzy jak na razie nie zaprzeczyli możliwości odejścia Dybali.

Wydaje się, że Dybala stał się właśnie numerem 1 na liście życzeń Barcelony. Co więcej, wiele wskazuje na to, że z wymienionych dotąd nazwisk, to właśnie nazwisko Argentyńczyka jest najbardziej prawdopodobne w kontekście ewentualnego transferu.