/Juventus Turyn trafia na bardzo wymagającego rywala

Juventus Turyn trafia na bardzo wymagającego rywala

Zajmując drugie miejsce w grupie D za plecami Barcelony, Juventus Turyn nie mógł liczyć na prostego rywala. W gronie kandydatów możliwych do wylosowania znaleźli się: Manchester United, Manchester City, Liverpool, Besiktas, PSG oraz Tottenham. Stara Dama natrafiła na ostatni wymieniony zespół – Tottenham Spurs. Oba zespoły mierzyły się po raz ostatni w sierpniu w meczu towarzyskim. Górą były wtedy Koguty, które wygrały na Wembley 2-0.

Spośród wymienionych drużyn ciężko byłoby wskazać najprostszego rywala. Wszystkie pokazały wielką klasę, jednak Tottenham zasługuje na szczególne uznanie. Anglicy byli w grupie z Realem Madryt i Borussią Dortmund. Nie tylko wygrali tą rywalizację, ale również okazali się najlepszą drużyną fazy pucharowej z dorobkiem 16 punktów. A zatem, będzie to bardzo wymagający rywal, który z całą pewnością jest w stanie zagrozić Juventusowi w walce o ćwierćfinał.

Oba zespoły spotkają się po raz pierwszy na stadionie Juventusu 13 lutego. Rewanż zostanie rozegrany na Wembley 7 marca. W roli nieznacznych faworytów eksperci typują Juventus Turyn. Pomocne z całą pewnością okażą się porady polskiego golkipera, Wojciecha Szczęsnego, który bardzo dobrze zna styl gry Kogutów jeszcze za czasów swoich występów w Arsenalu Londyn. Polak będzie miał możliwość wrócić do ukochanego miasta, choć najprawdopodobniej mecz obejrzy z ławki.