Juventus Turyn niespodziewanie zremisował w Lizbonie

Stara dama nie wykorzystała szansy na zmniejszenie przewagi Barcelony do jednego punktu. Zwycięstwo w tym spotkaniu oznaczałoby dla Juventusu niemal pewny awans do fazy pucharowej. Podopieczni Massimiliano Allegriego nie byli jednak w stanie przechylić szali zwycięstwa i zabrać z Lizbony trzech punktów. W rezultacie, Juve zremisowało ze Sportingiem 1-1.

To spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy mieli świadomość, że porażka będzie oznaczała koniec marzeń o awansie z grupy. jednak rywalizacja w grupie D z Barceloną i Juventusem  bardziej daje im szanse na wywalczenie trzeciego miejsca dającego udział w Lidze Europy. W 20 minucie spotkania Estadio Jose Alvalade ryknęło z radości po golu Cesara.

Sensacyjnych trzech punktów nie udało się jednak dowieźć do końca tego meczu. Juventus był stroną aktywniejszą i tworzył więcej sytuacji bramkowych, to musiało się skończyć golem wyrównującym. Na 10 minut przed końcem meczu dogranie Cuadrado wykorzystał Higuain, który zanotował swoje drugie trafienie w tej edycji Ligi Mistrzów. Remis sprawił, że z awansu cieszyć się może Duma Katalonii z dorobkiem 10 punktów. Juve na miejscu drugim ze stratą trzech oczek do lidera i przewagą czterech punktów nad trzecim Sportingiem.