/Juventus przegrywa mecz o Superpuchar Włoch

Juventus przegrywa mecz o Superpuchar Włoch

Niedzielny wieczór na Stadio Olimpico w Rzymie był bardzo emocjonujący. Niestety, piłkarzom Juve nie udało się zdobyć pierwszego trofeum w tym sezonie. Po pasjonującej walce w końcówce meczu lepsi okazali się piłkarze Lazio Rzym, którzy wygrali 3-2.

Na pierwszą bramkę w meczu o Superpuchar Włoch czekaliśmy pół godziny. Wtedy w sytuacji sam na sam znalazł się Immobile, który bardzo sprytnie wykorzystał wyjście z bramki Buffona, dał się sfaulować i tym samym wywalczył rzut karny. Golkiper Starej Damy został ukarany żółtą kartką, co spotkało się z niezadowoleniem piłkarzy Lazio, którzy domagali się surowszej kary. Będąc obiektywnym, trzeba przyznać, że Buffon rzeczywiście został potraktowany bardzo łagodnie. Immobile minął już golkipera i miał przed sobą pustą bramkę. Blisko znajdował się jednak jeden z defensorów Juve, co zostało uznane jako asekuracja i uchroniło Gigiego przed opuszczeniem boiska.

Immobile nie miał problemów i pewnym strzałem z 11 metrów wymierzył sprawiedliwość dając Lazio prowadzenie. Na początku drugiej połowie meczu Włoch znowu dał o sobie znać, wykorzystując dobrą wrzutkę Parolo i podwyższając prowadzenie rzymian na 2-0.

Upływały kolejne minuty, a wynik na tablicy wciąż nie ulegał zmianom pomimo kilku dobrych sytuacji po stronie Juventusu. W 85. minucie meczu Dybala dał nadzieje kibicom Starej Damy kapitalnie wykorzystując rzut wolny. Już w doliczonym czasie gry Marusic faulował w polu karnym Sandro i sędzia po raz drugi wskazał na wapno. Dybala również się nie pomylił i podobnie jak Immobile zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu.

Wszyscy zacierali już ręce czekając na emocjonującą dogrywkę i kolejne emocje. Wtedy jednak lewym skrzydłem pomknął Lukaku, który wpadł w pole karne i podał piłkę do Murgii, który nie mógł się pomylić w tej sytuacji i zdobył decydującego gola. Sektory zajmowane przez kibiców Lazio oszalały. Klub z Rzymu po raz pierwszy od 2000 roku ponownie sięgnął po Superpuchar Włoch.