/Hiszpania wypunktowała Włochów w meczu o pierwsze miejsce w grupie

Hiszpania wypunktowała Włochów w meczu o pierwsze miejsce w grupie

Tylko pierwsza drużyna w każdej grupie wywalczy bezpośredni awans do Mistrzostw Świata 2018 w Rosji. Osiem najlepszych drużyn z drugich miejsc weźmie udział w barażach. Jedna drużyna z drugiego miejsca z najgorszym bilansem punktowym odpadnie z gry. Wszystko wskazuje na to, że Włosi o awans będą musieli powalczyć w barażach, a wszystko za sprawą sobotniej porażki z Hiszpanią.

Obie drużyny zdominowały rozgrywki w grupie G i przed spotkaniem miały na swoim koncie 16 punktów. W pierwszym spotkaniu Włosi zremisowali z Hiszpanią 1-1. W grupie G dobrze spisuje się także Albania, która ma na koncie 12 oczek, ale z rywalami pokroju Włoch czy Hiszpanii o miejscu drugim mogła zapomnieć.

W sobotnim spotkaniu na Santiago Bernabeu w wyjściowej jedenastce Włoch zobaczyliśmy trzech zawodników Juventusu Turyn, a byli to: Gianluigi Buffon, Leonardo Bonucci oraz Andrea Barzagli. Ostatnie 20 minut rozegrał natomiast Federico Bernardeschi. Włosi nie byli w stanie stawić czoła rozpędzonej La Furii Roja. Wielki mecz rozgrywał Isco, który zdobył dwie bramki. Trzecią dołożył wprowadzony w drugiej połowie meczu Morata. Hiszpanie zdominowali Włochów pod każdym względem i zwyciężyli 3-0.

To reprezentacja Hiszpanii może się cieszyć z pierwszego miejsca w grupie na trzy mecze przed końcem eliminacji. W poniedziałek La Furia Roja zmierzy się na wyjeździe z Liechtensteinem, natomiast Włosi podejmą Izrael na Mapei Stadium. Wydaje się jednak, że Hiszpania nie odda już żadnych punktów i to ona awansuje z pierwszego miejsca.

Gianluigi Buffon zapowiedział, że zakończy karierę po Mundialu w 2018 roku. Jednakże, przed Włochami bardzo trudne zadanie by na te mistrzostwa awansować. I choć nieobecność Włochów na mistrzostwach świata wydaje się czymś kompletnie nierealnym, to baraże będą wyzwaniem niezwykle trudnym. Na ten moment na drugi miejscach w swoich grupach są takie reprezentacje jak Portugalia czy Szwecja.