/Czy transfer Schicka dojdzie do skutku?

Czy transfer Schicka dojdzie do skutku?

Juventus interesował się Patrikiem Schickiem już od dłuższego czasu. Na początku czerwca pojawiły się pierwsze pogłoski na temat transferu, a kilkanaście dni później prawdopodobnie transakcja między Juve a Sampdorią zostałby zawarty gdyby nie testy medyczne, które wykazały, że Schick ma poważne problemy z sercem.

Temat był głośno komentowany przez media, które spierały się o to, czy Czech powinien przejść poważny zabieg kardiologiczny. Jednocześnie pojawiły się plotki, że problem Schicka to zwykły stan zapalny, który można wyleczyć poprzez tydzień odpoczynku od jakichkolwiek form treningu. Pojawiło się jednak oświadczenie, że kluby zrezygnowały z transferu.

Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że temat wrócił, a Juventus pokusi się o sprowadzenie Czecha. Okazuje się, że transfer mógł nie zostać sfinalizować wcześniej przez zbyt wysoką cenę zażądaną od Samdorii. Klub Kownackiego chciał za Schicka 30 milionów Euro. Juventus był gotów zapłacić 25.

Ostatnie informacje wskazują na to, że Stara Dama wypożyczy Patrika Schicka, a w kontrakt wpisane będzie prawo pierwokupu. Takie rozwiązanie z całą pewnością ucieszyłoby co najmniej trzy osoby. Samego Schicka, który marzy o grze dla jednej z najlepszych drużyn na świecie, Dawida Kownackiego, dla którego Czech jest trudnym rywalem w walce o miejsce w podstawowym składzie Sampdorii, a także Pavla Nedveva, który już od dawna głośno komplementuje czeskiego napastnika i przyrównuje go do byłego gracza Juventusu, Zlatana Ibrahimovia. Czekamy na dalszy rozwój sytuacji.