/Cristiano Ronaldo już w styczniu chciał odejść do Juventusu…

Cristiano Ronaldo już w styczniu chciał odejść do Juventusu…

Takie słowa wyjawił niedawno Jorge Mendes, jeden z autorów transferu Cristiano Ronaldo do Juventusu. Odsłaniając kulisy transferu swojego klienta jasno pokazuje, iż Cristiano Ronaldo był nieszczęśliwy w Realu Madryt od dłuższego czasu. Sytuacja jednak nabrała tempa w styczniu, kiedy to zawodnik rozpoczął trwające miesiące negocjacje z Juventusem.

Słowa Jorge Mendesa w radiu Tuttosport prezentowały się następująco: “Prawdą jest, że Ronaldo już w styczniu chciał przenieść się z Realu do Juventusu. Negocjacje trwały kilka miesięcy. Początkowo myślałem, że ten transfer nie dojdzie do skutku, sądziłem, że to niemożliwe. Cristiano mówiłem, że będzie ciężko, on zdawał sobie z tego sprawę. Po pierwszym spotkaniu z prezydentem Juventusu uwierzyłem, że ten transfer jest możliwy do zrealizowania. Włosi byli bardzo zdeterminowani. Chcieli mieć w swoich szeregach najlepszego piłkarza na świecie”.

Warto zwrócić uwagę na samego Cristiano Ronaldo, który od momentu przejścia do Juventusu znacznie się zmienił. Portugalczyk jak sam potwierdził w ostatnich wywiadach, jest zadowolony ze swojego pobytu w Juventusie, natomiast samą drużynę określa jako “rodzinę”. Pomimo wielkich sukcesów w Realu Madryt, wraz z nowymi sezonami drużyna musiała mierzyć się z kolejnymi problemami i trudnościami. W przedostatnim sezonie pierw swoje odejście ogłosił Zinedine Zidane, co również według wielu fanów Realu Madryt miało wpływ na decyzję samego Ronaldo, który to również mógł znać plany swojego trenera już wcześniej.

Więcej informacji na temat Juventusu i Realu Madryt znaleźć można na serwisie bukmacherinternetowy.pl, który jest między innymi źródłem informacji na temat wydarzeń sportowych.