/Blaise Matuidi w zespole Starej Damy

Blaise Matuidi w zespole Starej Damy

O tym transferze było głośno już od dłuższego czasu. Klub z Paryża w ubiegłym sezonie miał problem bogactwa w linii pomocy. Przekonał się o tym Grzegorz Krychowiak, który nie potrafił przebić się w PSG i ostatecznie wylądował po za ławką rezerwowych. Jednym z jego konkurentów był inny defensywny pomocnik, Blaise Matuidi, który na Parc des Princes, był obecny od 2011 roku.

Francuz w odróżnieniu od Krychowiaka mógł jednak liczyć na regularne występy. W samych spotkaniach ligowych w sezonie 2016/2017 Matuidi zaliczył w koszulce PSG 34 spotkania. Rozpoczęte niedawno rozgrywki Ligue 1 pokazały jednak, że w przyszłym sezonie 30-letni piłkarz musiałby się pogodzić z rolą zmiennika. W dwóch pierwszych spotkaniach rozegrał zaledwie 26 spotkań.

Juventus Turyn postanowił więc pozyskać defensywnego pomocnika i umocnić swoją formację w środku pola. Matuidi z całą pewnością będzie częstym wyborem Massimiliano Alllegriego. Matuidi podpisał ze Starą Damą 3-letni kontrakt. Kwota transferu nie została ujawniona, ale media spekulują, że było to około 20-25 milionów Euro.

Czy to koniec wzmocnień w letnim okienku transferowym? Podobno Juventus wciąż poważnie interesuje się kilkoma pomocnikami z czołowych, europejskich klubów. Jednocześnie, mówi się, że Juan Cuadrado może odejść z Juventusu Turyn i zasilić szeregi AS Romy.